الیزابت هولمز، بنیانگذار ترانوس، حکم ۱۱ ساله زندان خود را از امروز آغاز می کند

الیزابت هولمز، مدیر عامل Theranos شرمنده، قرار است به خانه جدید خود نقل مکان کند – یک زندان فدرال که در آن به دلیل نظارت بر فریب آزمایش خون که به تمثیلی درباره طمع و غرور در سیلیکون ولی تبدیل شد، محکوم به گذراندن 11 سال آینده شده است.

قاضی فدرال که هولمز 39 ساله را در ماه نوامبر محکوم کرد، توصیه کرد که او در یک اردوگاه زنان در برایان، تگزاس، واقع در 160 کیلومتری هیوستون، جایی که او در آرزوی تبدیل شدن به یک آینده‌نگر فناوری در امتداد خطوط شرکت اپل بزرگ شد، زندانی شود. -بنیانگذار استیو جابز

هولمز به محض ورود به زندان، دو فرزند خردسال را پشت سر خواهد گذاشت – یک پسر که در ژوئیه 2021 چند هفته قبل از شروع محاکمه اش به دنیا آمد و یک دختر سه ماهه که پس از اینکه هیئت منصفه او را به چهار فقره کلاهبرداری محکوم کرد، حامله شد. و توطئه در ژانویه 2022.

هولمز از آن زمان با وثیقه آزاد شده است و اخیراً در منطقه سن دیگو با پدر بچه ها، ویلیام “بیلی” ایوانز زندگی می کند. این زوج در سال 2017 با هم آشنا شدند، تقریباً در همان زمانی که هولمز به دلیل سقوط Theranos، استارتاپی که او پس از انصراف از دانشگاه استنفورد در 19 سالگی تأسیس کرد، تحت تحقیق بود.

یک مرد و یک زن در حالی که با هم راه می روند دست در دست هم می گیرند.
در این عکس که در 17 مارس گرفته شده، هلمز، سمت چپ، و شریک زندگی اش، بیلی ایوانز، ساختمان دادگاه فدرال در سن خوزه، کالیفرنیا را ترک می کنند. (جف چیو/آسوشیتدپرس)

در حالی که هولمز در حال ساخت ترانوس بود، به رامش “سانی” بالوانی نزدیک شد، که شریک عاشقانه او و همچنین سرمایه گذار و همکار اجرایی در شرکت پالو آلتو، کالیفرنیا شد.

احساس سیلیکون ولی

هلمز و بالوانی با هم قول دادند ترانوس مراقبت های بهداشتی را با فناوری متحول کند که می تواند به سرعت بیماری ها و سایر مشکلات را با چند قطره خون گرفته شده با نیش انگشت اسکن کند.

هیاهوهای پیرامون این پیشرفت ظاهری به ترانوس کمک کرد تا نزدیک به 1 میلیارد دلار از سرمایه گذاران شیفته جمع آوری کند، هیئت مدیره ای با نفوذ شامل جورج شولتز، هنری کیسینجر و جیمز متیس اعضای سابق کابینه ریاست جمهوری تشکیل دهد و هولمز را به دره سیلیکون با ثروتی به ارزش تبدیل کند. 4.5 میلیارد دلار آمریکا روی کاغذ در سال 2014.

اما همه چیز پس از افشای ایرادات خطرناک جدی در فناوری ترانوس در مجموعه ای از مقالات انفجاری در وال استریت ژورنال که هلمز و بالوانی سعی در خنثی کردن آن داشتند، منفجر شد. هولمز و بالوانی که در زمان مدیریت Theranos مخفیانه با هم زندگی می کردند، پس از افشاگری های مجله و سقوط شرکت، از هم جدا شدند.

در سال 2018، وزارت دادگستری ایالات متحده هر دو را به یک سری از جنایات یقه سفید در پرونده ای متهم کرد که هدف آن متوقف کردن رویه سیلیکون ولی در فروش بیش از حد توانایی های یک فناوری هنوز در حال توسعه بود – تکنیکی که به عنوان “تقلبی” شناخته شد. تا زمانی که به آن برسید.”

هولمز اشتباهات خود را در ترانوس اعتراف کرد، اما در طول هفت روز اغلب جذاب شهادت در جایگاه شاهد در جریان محاکمه خود، ارتکاب جنایت را با قاطعیت انکار کرد. در یک نقطه، او به هیئت منصفه گفت که مورد آزار جنسی و عاطفی بالوانی قرار گرفته است، در حالی که او او را به گونه‌ای کنترل می‌کند که به گفته او افکارش را تیره کرده است. وکیل بالوانی با قاطعیت ادعاهای هولمز را رد کرد که یکی از دلایل اصلی محاکمه جداگانه آنها بود.

مردی جدی با کت و شلوار تیره و کراوات خاکستری، عینک به چشم، راه می رود و چند نفر دنبال می شوند، یکی با گوشی عکس می گیرد.
رامش “سانی” بالوانی، عاشق سابق و شریک تجاری هلمز، در دسامبر 2022 به دادگاه فدرال در سن خوزه، کالیفرنیا می رسد. (جف چیو/آسوشیتدپرس)

بالوانی، 57 ساله، در دادگاهی که دو ماه پس از پایان هولمز آغاز شد، به 12 فقره جرم کلاهبرداری و توطئه محکوم شد. او در حال حاضر در حال گذراندن حدود 13 سال حبس در یکی از زندان های کالیفرنیای جنوبی است.

هولمز با حفظ رفتار ناعادلانه با او در طول محاکمه، تلاش کرد تا زمانی که محکومیت خود را تجدید نظر می کند، آزاد بماند. اما این پیشنهاد توسط قاضی ناحیه ایالات متحده، ادوارد داویلا، که ریاست محاکمه او را بر عهده داشت، و دادگاه استیناف ناحیه نهم رد شد و راه دیگری برای او باقی نگذاشت، مگر راهی که او را نزدیک به 20 سال پس از تأسیس Theranos به زندان خواهد برد. .

مهم ترین مطالب خواندنی  صربستان در 2 روز 2 تیراندازی دسته جمعی داشت. اکنون رئیس جمهور خواستار کنترل شدیدتر اسلحه است