در محاکمه مجدد، دنی مسترسون در دو مورد تجاوز به عنف مجرم شناخته شد

در محاکمه مجدد، دنی مسترسون در دو مورد تجاوز به عنف مجرم شناخته شد

هشدار: این داستان حاوی جزئیات ناراحت کننده است

هیئت منصفه پیدا شد آن نمایش دهه 70 ستاره دنی مسترسون در دو مورد از سه مورد تجاوز در روز چهارشنبه در یک محاکمه مجدد در لس آنجلس که در آن کلیسای ساینتولوژی نقش اصلی را ایفا کرد، مجرم شناخته شد.

هیئت منصفه متشکل از هفت زن و پنج مرد پس از بررسی هفت روزه در طول دو هفته به این حکم رسیدند. آنها نتوانستند در مورد سومین اتهام که مدعی است مسترسون به یک دوست دختر قدیمی تجاوز کرده است، حکمی بگیرند. آنها 8 بر 4 به نفع محکومیت رای دادند.

مسترسون با دستبند از دادگاه هدایت شد و تا زمان صدور حکم بدون وثیقه در بازداشت به سر می برد. هنوز تاریخ صدور حکم تعیین نشده است، اما قاضی به مسترسون و وکلایش گفت که در 4 آگوست برای جلسه دادگاه به دادگاه بازگردند. این بازیگر 47 ساله ممکن است با 30 سال حبس ابد روبرو شود.

همسرش، بازیگر و مدل بیژو فیلیپس، وقتی او را می بردند گریه می کرد. خانواده و دوستان دیگر به صورت سنگی نشسته بودند.

یکی از زنانی که مسترسون به تجاوز جنسی در خانه اش محکوم شد، گفت: “من مجموعه پیچیده ای از احساسات را تجربه می کنم – تسکین، خستگی، قدرت، غم و اندوه – با دانستن اینکه دنی مسترسون متجاوز من، با مسئولیت رفتار مجرمانه اش روبرو خواهد شد.” 2003، در بیانیه ای گفته شد.

بازیگر از مسئولیت جنایی طفره رفت

زنی که شمارش او هیئت منصفه را به بن بست رسانده است، در این بیانیه گفت: «در حالی که من دلگرم هستم که دنی مسترسون با مجازاتی کیفری روبرو خواهد شد، از اینکه او از مسئولیت کیفری به دلیل رفتار شنیع خود علیه من طفره رفته است، ناراحتم.»

دادستان‌هایی که پس از محاکمه مجدد مسترسون پس از یک محاکمه غیرقانونی در ماه دسامبر در حال محاکمه مجدد بودند، گفتند که او بین سال‌های 2001 تا 2003 به سه زن در خانه‌اش در هالیوود هیلز تجاوز کرده است.

آنها به هیئت منصفه گفتند که او نوشیدنی های زنان را مصرف کرده تا بتواند به آنها تجاوز کند. آنها گفتند که او از شهرت خود در کلیسا – که در آن زمان هر سه زن در آن عضو بودند – برای جلوگیری از عواقب آن برای چندین دهه استفاده کرده است.

مسترسون شهادت نداد و وکلای او شاهدی را دعوت نکردند.

دفاعیات استدلال می‌کرد که این اعمال توافقی بوده‌اند و با برجسته کردن تغییرات و تناقضات در گزارش‌های آنها در طول زمان، که به گفته آنها نشانه‌هایی از هماهنگی بین زنان را نشان می‌دهد، سعی در بی‌اعتبار کردن داستان‌های زنان داشتند.

هیئت منصفه گفت: «به هیچ چیز را باور نکن».

فیلیپ کوهن، وکیل مدافع، به هیئت منصفه گفت: “اگر تصمیم گرفتید که یک شاهد عمداً در مورد چیزی دروغ گفته است.”

کلیسای ساینتولوژی نقش مهمی در محاکمه اول ایفا کرد، اما مسلماً در آزمایش دوم نقش بزرگتری داشت. قاضی شارلین اف. اولمدو اجازه شهادت کارشناسی درباره سیاست کلیسا را ​​به یک مقام سابق رهبری ساینتولوژی داد که به یک مخالف برجسته تبدیل شده است.

مسترسون و همسرش، هنرپیشه بیژو فیلیپس، در دومین دادگاه تجاوز جنسی خود در 16 ماه مه در لس آنجلس، برای بحث پایانی وارد می شوند. (کریس پیزلو/ آسوشیتدپرس)

تنش‌ها در دادگاه بین ساینتولوژیست‌های فعلی و سابق بالا گرفت و حتی در شهادت‌ها به بیرون درز کرد و متهمان در جایگاه گفتند که از سوی برخی از اعضای اتاق احساس ترس کرده‌اند.

بازیگر لیا رمینی، یکی از اعضای سابق که به برجسته ترین منتقد کلیسا تبدیل شده است، گاهی در دادگاه می نشست و بازوی خود را دور یکی از متهمان قرار می داد تا در بحث پایانی به او آرامش دهد.

کلیسای ساینتولوژی که در سال 1953 توسط L. Ron Hubbard تأسیس شد، اعضای بسیاری دارد که در هالیوود کار می کنند. قاضی محدودیت هایی را در مورد میزان صحبت دادستان ها در مورد کلیسا حفظ کرد و در درجه اول به آن اجازه داد توضیح دهد که چرا زنان اینقدر طول کشیده تا به مقامات مراجعه کنند.

زنان می گویند کلیسا از گزارش دادن تجاوز به عنف جلوگیری کرد

این زنان شهادت دادند که وقتی مسترسون را به مقامات کلیسا گزارش دادند، به آنها گفته شد که مورد تجاوز جنسی قرار نگرفته‌اند، خودشان تحت برنامه‌های اخلاقی قرار گرفته‌اند، و از مراجعه به مجریان قانون برای گزارش یکی از اعضای کلیسا با چنین موقعیت بالایی هشدار داده شده است.

راینهولد مولر معاون دادستان منطقه در جلسه پایانی خود به هیئت منصفه گفت: «آنها مورد تجاوز قرار گرفتند، به خاطر آن مجازات شدند و انتقام گرفتند. “ساینتولوژی به آنها گفت که عدالتی برای آنها وجود ندارد. شما این فرصت را دارید که به آنها نشان دهید که عدالت وجود دارد.”

کلیسا به شدت وجود هرگونه سیاستی را که اعضا را از رفتن به مقامات سکولار منع می کند، رد کرد.

این کلیسا در بیانیه ای اعلام کرد: «کلیسا هیچ سیاستی برای منع یا دلسرد کردن اعضا از گزارش رفتار مجرمانه هر کسی – ساینتولوژیست یا غیر – به مجریان قانون ندارد.

آسوشیتدپرس معمولاً از افرادی که می گویند مورد آزار جنسی قرار گرفته اند نام نمی برد.

شهادت در این مورد گرافیکی و احساسی بود.

دو زن که مسترسون را از محافل اجتماعی در کلیسا می‌شناختند، می‌گویند که او به آنها نوشیدنی می‌داد و قبل از اینکه در سال 2003 به آنها تجاوز کرد، پژمرده یا بی‌حال شدند.

سومی که دوست دختر آن زمان مسترسون پنج ساله بود، گفت که از خواب بیدار شد و متوجه شد که او در حال تجاوز به او است و مجبور شد موهایش را بکشد تا جلوی او را بگیرد.

موضوع مواد مخدر نیز نقش عمده ای در محاکمه مجدد داشت. در اولین محاکمه، اولمدو فقط به دادستان‌ها و متهمان اجازه داد تا نحوه سرگردانی زنان را توصیف کنند و القا کنند که آنها مواد مخدر مصرف کرده‌اند. بار دوم به آنها اجازه داده شد که مستقیماً آن را استدلال کنند و دادستان تلاش کرد تا آن را به یک عامل اصلی تبدیل کند.

آریل آنسون، معاون دادستان منطقه در سخنرانی پایانی خود گفت: “متهم برای به دست آوردن کنترل قربانیان خود را مواد مخدر مصرف می کند.” او این کار را انجام می‌دهد تا توانایی قربانیانش برای رضایت را از بین ببرد.»

بدون سم شناسی برای ادعاهای مربوط به دارو

مسترسون متهم به مصرف مواد مخدر نشد و هیچ مدرک سم شناسی برای تأیید این ادعا وجود ندارد.

وکیل او خواستار محاکمه در مورد درج این موضوع شد. این درخواست رد شد، اما این موضوع احتمالاً عامل اصلی هرگونه درخواست تجدیدنظر بالقوه است.

این اتهامات مربوط به دوره ای است که مسترسون در اوج شهرت بود و از سال 1998 تا 2006 در نقش استیون هاید در فاکس بازی کرد. آن نمایش دهه 70 – نمایشی که اشتون کوچر، میلا کونیس، لورا پرپون، ویلمر والدراما و تافر گریس را به عنوان ستاره‌های خود درآورد.