سیل ونیز پس از فعال نشدن سیستم مانع آزمایشی

جزر و مد روز سه شنبه در میدان سنت مارك در ونیز جاری شد ، و باد آن شدیدتر از حد پیش بینی شده بود و سیستم آزمایشی موانع بادی برای جلوگیری از حمله آب به شهر تالاب فعال نشد.

این سیستم در حالی که هنوز در یک مرحله آزمایشی قرار دارد ، هنگامی پیش بینی می شود که جزر و مد بالا حداقل 1.3 متر برسد. پیش بینی می شد که جزر و مد روز سه شنبه به 1.25 متر برسد. در عوض ، اواخر بعد از ظهر مرتباً افزایش می یافت و به ارتفاع 1.38 متر می رسید.

متأسفانه ، هوا از ما آزادتر است. لوئیجی بروگنارو ، شهردار ونیز گفت ، آنچه را که می خواهد انجام می دهد. (آندره پاتارو / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

برخی از مغازه ها دچار آبگرفتگی شدند و ونیزی ها هنگام راه رفتن برای راهپیمایی های بلند شده ، در آب لج کردند. خسارت وارده به مغازه ها و سایر مشاغل می توانست درد و رنجی را كه در اقتصاد ونیز به دلیل گردشگری تا حد زیادی توسط همه گیری شسته شده بود ، تشدید كند.

لوئیجی بروگنارو ، شهردار ونیز ، با اشاره به وزش باد شدیدتر از حد انتظار که از خط ساحلی کرواسی از دریای آدریاتیک عبور می کرد ، با کمال میل گفت: “متأسفانه ، هوا از ما آزادتر است و آنچه را که می خواهد انجام می دهد.”

کارگران پس از جاری شدن سیل در روز سه شنبه ، مسیرهای پیاده رو برجسته را ایجاد کردند. (مانوئل سیلوستری / رویترز)

در ماه ژوئیه ، ونیز با موفقیت یک آزمایش آزمایشی از سیستم بلند پروازانه ضد سیل را انجام داد ، که شامل 78 مانع است که در صورت لزوم برای بلند شدن از دریا قابل تورم است. این سیستم به دلیل شکل کتاب مقدس ، موسی خوانده می شود ، که در روایت عهد عتیق ، آبهای دریای سرخ را از هم جدا کرده است.

بیش از یک سال پیش ، ونیز بدترین طغیان خود را در بیش از 50 سال گذشته تجربه کرد که آب به 1.87 متر در شهر رسید. سیستم جدید مانع متحرک برای محافظت از شهر در برابر جزر و مد تا سه متر طراحی شده است.

مردم از میان سیلاب نزدیک پل ریالتو عبور می کنند. (مانوئل سیلوستری / رویترز)

شهردار گفت که جزر و مد 1.2 متر برای روز چهارشنبه پیش بینی شده بود و کارگران برای آماده سازی سیستم مانع از ساعت ها قبل آماده می شدند.

“ما در حال تلاش برای فعال کردن موسی امشب با توجه به اوج پیش بینی برای فردا هستیم [Wednesday]”بروگنارو گفت. موانع احتمالاً اندکی پس از نیمه شب فعال می شوند.”

مردم به دنبال طغیان میدان سنت مارك در امتداد مسیرهای پیاده روی برجسته قدم می زنند. (مانوئل سیلوستری / رویترز)

شهردار با اشاره به اینکه این سیستم هنوز در مرحله آزمایش است ، با توجه به جاری شدن سیل در روز سه شنبه ، به “پروتکل های سریع تر” برای فعال سازی آن نیاز بود.

خسارت وارده به مغازه ها و سایر مشاغل می توانست رنجی را که در اثر وخیم شدن جهانگردی به دلیل بیماری همه گیر به شدت در اقتصاد ونیز احساس شده ، تشدید کند. (مانوئل سیلوستری / رویترز)