مقامات کیف می گویند روسیه بزرگترین حمله پهپادی تاکنون را انجام داده است

مقامات محلی اعلام کردند که پایتخت اوکراین در حالی که روز یکشنبه برای بزرگداشت سالگرد تأسیس خود آماده می شد، در معرض بزرگترین حمله پهپادی از زمان آغاز جنگ روسیه قرار گرفت. حداقل یک نفر کشته شد.

سرهی پوپکو، یک مقام ارشد نظامی کی‌یف گفت که روسیه «گسترده‌ترین حمله» را در شب شنبه با پهپادهای شاهد ساخت ایران به این شهر انجام داد. این حمله بیش از پنج ساعت به طول انجامید و طبق گزارش ها پدافند هوایی بیش از 40 پهپاد را سرنگون کرد.

ویتالی کلیچکو، شهردار کیف گفت که بر اثر ریزش آوار بر روی یک ساختمان غیرمسکونی هفت طبقه و ایجاد آتش سوزی، یک مرد 41 ساله کشته شد و یک زن 35 ساله در بیمارستان بستری شد.

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد که شنبه شب نیز از نظر حملات پهپاد شاهد در سراسر کشور رکوردشکنی بوده است. از 54 پهپاد پرتاب شده، 52 فروند توسط سامانه های پدافند هوایی سرنگون شدند.

2 کشته در گلوله باران در شمال شرق

در شمال شرقی استان خارکف، فرماندار منطقه اوله سینیهوبوف گفت که یک زن 61 ساله و یک مرد 60 ساله در دو حمله گلوله باران جداگانه کشته شدند.

روز کیف سالگرد تأسیس رسمی کیف است. این روز معمولا با کنسرت های زنده، نمایشگاه های خیابانی، نمایشگاه ها و آتش بازی جشن گرفته می شود. جشن‌های کوچک‌تری برای امسال، ۱۵۴۱مین سالگرد شهر، برنامه‌ریزی شده بود.

مقامات اوکراینی گفتند که زمان حملات هواپیماهای بدون سرنشین احتمالا تصادفی نبوده است.

آندری یرماک، دستیار ارشد ریاست جمهوری اوکراین در تلگرام گفت: «تاریخ اوکراین برای روس‌های ناامن یک عامل تحریک‌کننده دیرینه است».

مهم ترین مطالب خواندنی  مرد مظنون به قتل 5 همسایه پس از چند روز تعقیب و گریز در تگزاس دستگیر شد

پوپکو همچنین در اپلیکیشن پیام رسان نوشت: امروز دشمن تصمیم گرفت با کمک پهپادهای مرگبار خود (هواپیماهای بدون سرنشین) روز کیف را به مردم کیف تبریک بگوید.