هوآوی برای زنده ماندن از تحریم های ایالات متحده ، با فروش معامله نام تجاری تلفن معامله کرد

غول فناوری چینی هواوی در تلاش است تا تجارت سختگیرانه خود را از آسیب رساندن به تحریم های ایالات متحده علیه شرکت مادرش نجات دهد.

این اقدام که روز سه شنبه اعلام شد با هدف احیای Honor با جداسازی آن از تجهیزات شبکه هواوی و سایر مشاغل است که واشنگتن می گوید تهدیدی امنیتی است ، اتهامی که هواوی آن را رد می کند. آنها تحت تحریم هایی هستند که دسترسی به بیشتر تراشه های پردازنده و سایر فناوری های ایالات متحده را مسدود می کنند.

در اعلامیه Huawei Technologies جزئیات مالی ذکر نشده است اما گفته شده است که شرکت پس از اتمام فروش سهام مالکیتی نخواهد داشت. هواوی پرچمدار برند گوشی های هوشمند هواوی خود را حفظ خواهد کرد.

خریدار شرکتی است که توسط یک شرکت فناوری متعلق به دولت شهر شنژن در جنوب جنوبی ، محل اصلی دفتر هواوی ، با گروهی از خرده فروشان آنر تشکیل شده است. گزارش اخبار قبلی در مورد شایعات فروش احتمالی قیمت را تا 100 میلیارد یوان (حدود 19.5 میلیارد دلار Cdn) اعلام کرد.

در بیانیه هواوی آمده است: “این اقدام توسط زنجیره صنعت آنر انجام شده است تا بقای خود را تضمین کند.”

منگ وانژو ، مدیر ارشد مالی هواوی در کانادا محبوس است و در آنجا با استرداد به ایالات متحده مبارزه می کند (جاناتان هیوارد / مطبوعات کانادایی)

CFO هوآوی در کانادا برگزار شد

هواوی ، اولین مارک جهانی فناوری چین ، در مرکز تنش آمریکا و چین بر سر فناوری ، امنیت و جاسوسی است.

مقامات آمریکایی می گویند Huawei ممکن است جاسوسی چینی را تسهیل کند ، این شرکت آن را رد می کند. آنها همچنین توسعه فناوری مورد حمایت دولت چین را تهدیدی برای سلطه صنعتی ایالات متحده می دانند.

شکایات امنیتی ایالات متحده در مورد Huawei در ساخت تجهیزات سوئیچینگ برای شرکت های تلفن و اینترنت و نقش اصلی آن در فناوری مخابراتی نسل بعدی است. دولت ترامپ در حال لابی گری برای متحدان اروپایی و سایر متحدانش است تا Huawei و سایر تامین کنندگان چینی را هنگام ارتقا networks شبکه ها مستثنی کنند.

در همین حال ، مدیر مالی هواوی ، منگ وانژو ، دختر بنیانگذار شرکت رن ژنگ فئی ، در کانادا به سر می برد و در حال مبارزه با استرداد به ایالات متحده برای اتهامات مربوط به نقض احتمالی تحریم های تجاری علیه ایران است.

در اعلامیه هوآوی جزئیات مالی ذکر نشده است اما گفته شده است که شرکت پس از پایان فروش هیچ گونه سهام مالکیتی در آنر نخواهد داشت. (مارک Schiefelbein / آسوشیتدپرس)

یکی از مارک های پرفروش جهان

تحریم های اعمال شده در سال گذشته دسترسی هوآوی به بیشتر تراشه های پردازنده و سایر فناوری های ایالات متحده را مسدود می کند. امسال کاخ سفید تولیدکنندگان در سراسر جهان را از استفاده از فناوری ایالات متحده برای تولید تراشه های Huawei ، از جمله موارد طراحی شده توسط مهندسان خود ، منع کرد.

در اطلاعیه های روز سه شنبه هیچ نشانی از چگونگی برنامه ریزی مجدد صاحبان جدید Honor برای دسترسی مجدد به تراشه های ایالات متحده و سایر فناوری ها از جمله موسیقی محبوب Google ، نقشه ها و سایر خدمات وجود نداشت. سایر مارک های گوشی های هوشمند چینی مانند شیائومی ، اوپو و ویوو بدون چنین محدودیتی فعالیت می کنند.

آنر (Honor) که در سال 2013 تاسیس شد ، یکی از پر فروش ترین مارک های تلفن های هوشمند در جهان است. هواوی می گوید سالانه 70 میلیون گوشی ارسال می کند.

طبق گزارش Canalys ، کل محموله های گوشی های هواوی و آنر نسبت به سال گذشته در سه ماهه منتهی به ژوئن پنج درصد کاهش یافته و به 55.8 میلیون رسیده است. فروش در چین هشت درصد افزایش یافت اما محموله های خارج از کشور 27 درصد کاهش یافت.

Huawei گزارش داد که فروش زودتر 9 ماهه سال 2020 با 9.9 درصد افزایش به 671.3 میلیارد یوان (132 میلیارد دلار Cdn) رسیده است. این در حالی است که در نیمه اول 13.1 درصد رشد داشت ، اما این شرکت گفت که هنوز سودآور است.

فروش تلفن های هوشمند هواوی در خارج از چین متضرر شده است زیرا این شرکت از نصب مجدد سرویس های Google ممنوع است ، انتظار بسیاری از مشتریان. هواوی مجاز است از سیستم عامل اندروید گوگل استفاده کند زیرا منبع باز است و هیچگونه معامله تجاری با این شرکت آمریکایی را شامل نمی شود.

هواوی می گوید اجزای ایالات متحده را از محصولات اصلی خود حذف کرده است اما رئیس واحد مصرف کننده آن ، ریچارد یو ، در ماه آگوست هشدار داد که تراشه های تلفن های هوشمند در حال اتمام است.

مهم ترین مطالب خواندنی  سایت های مرجع اخبار لحظه ای ایران