پانل بشقاب پرنده ناسا می گوید ننگ و کمبود داده در مطالعه «پدیده های هوایی ناشناس» مشکل است.

اولین نشست عمومی یک هیئت ناسا برای مطالعه آنچه که دولت آن را “پدیده های هوایی ناشناس” می نامد، که معمولا به عنوان بشقاب پرنده شناخته می شود، برای بحث در مورد یافته های از زمان شکل گیری آن در سال گذشته، روز چهارشنبه آغاز شد.

این هیئت 16 عضوی، که متخصصان حوزه‌های مختلف از فیزیک گرفته تا اختر زیست‌شناسی را گرد هم می‌آورد، در ژوئن گذشته برای بررسی مشاهده‌های یوفو طبقه‌بندی نشده، که از آن به عنوان UAP یاد می‌کند، و سایر داده‌های جمع‌آوری‌شده از بخش‌های دولتی و تجاری غیرنظامی تشکیل شد.

دیوید اسپرگل، رئیس پنل در طی سخنان افتتاحیه گفت: «اگر بخواهم آنچه را که احساس می‌کنم آموخته‌ایم در یک خط خلاصه کنم، به داده‌هایی با کیفیت بالا نیاز داریم.

ناسا گفت که تمرکز جلسه چهار ساعته عمومی روز چهارشنبه در مقر آژانس در واشنگتن، برگزاری “مشاوره های نهایی” قبل از انتشار گزارشی توسط تیم بود که اسپرگل گفت که قرار است تا اواخر جولای منتشر شود.

دان ایوانز، یکی از مقامات ارشد تحقیقاتی در واحد علمی ناسا، گفت که این تیم “چند ماه کار در پیش دارد.” وی افزود که اعضای پانل از زمانی که کار خود را آغاز کرده اند مورد آزار و اذیت آنلاین قرار گرفته اند.

نیکولا فاکس، رئیس علوم ناسا در سخنان افتتاحیه خود گفت: “آزار و اذیت تنها منجر به انگ بیشتر میدان UAP می شود، به طور قابل توجهی مانع از روند علمی می شود و دیگران را برای مطالعه این موضوع مهم دلسرد می کند.”

انگ پیرامون گزارش UAP

کارلین تونر، مهندس هوافضا و مشاور ارشد برای ادغام سیاست داده در اداره هوانوردی فدرال، در مورد انگ مرتبط با تحقیق و گزارش UAP ها صحبت کرد و گفت که هنوز موانعی برای گزارش افراد مشاهده شده وجود دارد، زیرا آنها متعجب هستند، “آیا آنها را باور می کنند. یا شرمنده خواهند شد، یا اینکه آیا کسی اقدامی خواهد کرد.

تونر گفت: «ما در طول حقیقت‌یابی خود شنیده‌ایم که بسیاری از دانشمندان و هوانوردان مطالعه UAP‌ها را در بهترین حالت حاشیه‌ای می‌دانند.

“بنابراین این نشان دهنده یک انگ منفی قابل توجه مرتبط با گزارش یا حتی تحقیق در مورد چنین پدیده ای است. با این حال، با تشویق هوانوردان نظامی به افشای ناهنجاری هایی که دیده یا شناسایی کرده اند، وزارت دفاع گزارش های بیشتری دریافت می کند.”

یکی از مقامات رسانه ای ناسا گفت، پس از بحث، اعضای پنل سوالاتی را از مردم پرسیدند که تعداد آنها به صدها نفر می رسید. بسیاری می خواستند بدانند که این پانل برای مبارزه با انگی که در مورد مطالعه UAP ها وجود دارد، چه می کند.

“من فکر می کنم این واقعیت که ناسا ما را در اینجا به عنوان یک پانل برای بررسی این موضوع دعوت کرده است، این که ناسا میزبان یک جلسه عمومی است، که ما شنیده ایم، به وضوح اعلام کرده ایم، ما اینجا هستیم تا شفاف باشیم – فکر می کنم این اولین مورد است. تونر گفت گامی در تلاش برای عادی سازی واقعی مطالعه UAPها.

شفافیت، باز بودن کلید ماموریت

این پانل اولین تحقیقی است که تا کنون تحت نظارت آژانس فضایی ایالات متحده در مورد موضوعی انجام شده است که زمانی دولت آن را در اختیار انحصاری و مخفیانه مقامات نظامی و امنیت ملی قرار داده بود.

فاکس در سخنان افتتاحیه خود در روز چهارشنبه گفت: «شفافیت، باز بودن و یکپارچگی علمی اوج ماموریت ناسا است.

مطالعه ناسا جدا از تحقیقات جدید رسمی شده مبتنی بر پنتاگون در مورد پدیده های هوایی ناشناس است که در سال های اخیر توسط هوانوردان نظامی مستند شده و توسط مقامات دفاعی و اطلاعاتی ایالات متحده تجزیه و تحلیل شده است.

گوش کن | برخی از یوفوها قابل توضیح نیستند: گزارش اطلاعاتی ایالات متحده:

مشعل جلو23:28برخی از یوفوها را نمی توان توضیح داد: گزارش اطلاعاتی ایالات متحده

حقیقت وجود دارد. امروز، با کمک کریس روتکوفسکی، نویسنده علمی و متخصص بشقاب پرنده، گزارش جدیدی از اطلاعات ایالات متحده را بررسی می کنیم که پدیده های هوایی ناشناس، با نام یوفوها را روشن می کند.

مقامات پنتاگون روز چهارشنبه، با تکیه بر حسگرهای داده طبقه بندی نشده، نشان دادند که در مطالعه اشیاء ناشناس با موانع مشابهی مواجه شده اند که همتایان پنتاگون خود داشتند.

اسپرگل گفت: «تلاش‌های فعلی جمع‌آوری داده‌ها در مورد UAP‌ها غیرسیستماتیک و در آژانس‌های مختلف تکه‌تکه هستند، اغلب از ابزارهایی استفاده می‌کنند که برای جمع‌آوری داده‌های علمی کالیبره نشده‌اند».

تلاش‌های موازی ناسا و پنتاگون، که هر دو با ظاهری نظارت عمومی انجام شده‌اند، نقطه عطفی را برای دولت پس از دهه‌ها صرف انحراف، بی‌اعتبار کردن و بی‌اعتبار کردن مشاهده اشیاء پرنده ناشناس – که مدت‌ها با مفاهیم بشقاب‌های پرنده و بیگانگان مرتبط است – نشان می‌دهد. دهه 1940

ناسا به نتیجه گیری نمی شتابد

در حالی که برخی مأموریت علمی ناسا را ​​نویدبخش رویکردی بازتر به این موضوع می‌دانستند، آژانس فضایی ایالات متحده از همان ابتدا اعلام کرد که به هیچ نتیجه‌گیری نمی‌پرداخت.

ناسا در ژوئن گذشته در اعلام تشکیل این پانل گفت: “هیچ مدرکی وجود ندارد که UAP ها منشا فرازمینی داشته باشند.”

مقامات دفاعی ایالات متحده گفته اند که فشارهای اخیر پنتاگون برای تحقیق در مورد چنین مشاهده هایی منجر به صدها گزارش جدید در حال بررسی شده است، اگرچه اکثر آنها به عنوان غیرقابل توضیح طبقه بندی می شوند.

رئیس دفتر حل‌وفصل ناهنجاری‌های همه دامنه‌ای جدید پنتاگون گفته است که وجود حیات بیگانه هوشمند منتفی نیست، اما هیچ مشاهده‌ای شواهدی مبنی بر منشأ فرازمینی ارائه نکرده است.