آمازون دستور داد بیش از 30 میلیون دلار برای نقض حریم خصوصی مربوط به دستگاه های الکسا و رینگ بپردازد

آمازون روز چهارشنبه موافقت کرد با پرداخت 25 میلیون دلار جریمه مدنی ایالات متحده برای رسیدگی به اتهامات کمیسیون تجارت فدرال (FTC) که قانون حفظ حریم خصوصی کودکان را نقض کرده و والدین را با نگهداری از صدای کودکان و اطلاعات مکان آنها برای سالها توسط دستیار صوتی محبوب الکسا ضبط کرده است.

به طور جداگانه، این شرکت موافقت کرد که 5.8 میلیون دلار به عنوان بازپرداخت مشتری به دلیل نقض حریم خصوصی مربوط به دوربین زنگ در، Ring، پرداخت کند.

اقدام مرتبط با الکسا به آمازون دستور می دهد تا شیوه های حذف داده های خود را بازنگری کند و اقدامات سختگیرانه تر و شفاف تر را برای حفظ حریم خصوصی اعمال کند. همچنین غول فناوری را موظف می‌کند که برخی از داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط دستیار دیجیتال متصل به اینترنت خود را که مردم برای همه چیز از بررسی آب‌وهوا گرفته تا بازی‌ها و در صف پخش موسیقی استفاده می‌کنند، حذف کند.

ساموئل لوین، رئیس حفاظت از مصرف‌کنندگان FTC در بیانیه‌ای گفت: «سابقه آمازون در گمراه کردن والدین، نگه‌داشتن ضبط‌های کودکان به‌طور نامحدود، و نادیده گرفتن درخواست‌های حذف والدین، COPPA (قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان) را نقض کرده و حریم خصوصی را قربانی سود کرده است. قانون 1998 برای محافظت از کودکان در برابر آسیب های آنلاین طراحی شده است.

کمیسر FTC، آلوارو بدویا، در بیانیه‌ای گفت: «وقتی والدین از آمازون خواستند داده‌های صوتی الکسای فرزندانشان را حذف کند، شرکت همه آن‌ها را حذف نکرد.»

گوش کن | آیا الکسا از نظر مالی مشکل دارد؟

جاری22:19آمازون میلیاردها دلار از دستیار صوتی الکسا را ​​از دست می دهد


آژانس به این شرکت دستور داد تا حساب‌های غیرفعال کودکان و همچنین داده‌های صوتی و موقعیت جغرافیایی خاص را حذف کند. این سفارش برای مشتریان کانادایی نیز اعمال خواهد شد، این شرکت در ایمیلی به CBC News تایید کرد.

بدویا گفت که آمازون داده های بچه ها را برای اصلاح الگوریتم تشخیص صدای خود، هوش مصنوعی پشت الکسا، که Echo و دیگر بلندگوهای هوشمند را تقویت می کند، حفظ کرد.

او گفت که شکایت FTC پیامی را به همه شرکت‌های فناوری ارسال می‌کند که در بحبوحه رقابت شدید در توسعه مجموعه داده‌های هوش مصنوعی، «برای انجام همین کار تلاش می‌کنند».

آمازون ماه گذشته اعلام کرد که بیش از نیم میلیارد دستگاه مجهز به الکسا را ​​در سراسر جهان فروخته است و استفاده از این سرویس در سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است.

یک دستگاه سیاه رنگ با کلمه آمازون در کنار یک در آویزان است
آمازون با پرداخت 5.8 میلیون دلار به عنوان بازپرداخت مشتری به دلیل نقض حریم خصوصی مربوط به دوربین زنگ درب Ring موافقت کرده است. . (جسیکا هیل/آسوشیتدپرس)

هکرها می توانند به حساب های Ring دسترسی پیدا کنند

در مورد Ring، FTC می‌گوید که زیرمجموعه دوربین‌های امنیتی خانگی آمازون به کارمندان و پیمانکاران اجازه دسترسی به ویدیوهای خصوصی مصرف‌کنندگان را می‌دهد و اقدامات امنیتی ضعیفی را ارائه می‌دهد که هکرها را قادر می‌سازد کنترل برخی حساب‌ها را در دست بگیرند.

آمازون Ring مستقر در کالیفرنیا را در سال 2018 خریداری کرد و بسیاری از تخلفات ادعا شده توسط FTC قبل از خرید است. بر اساس دستور FTC، Ring ملزم به پرداخت 5.8 میلیون دلار است که برای بازپرداخت مصرف کننده استفاده می شود.

آمازون اعلام کرد که با ادعاهای FTC در مورد الکسا و رینگ مخالف است و نقض قانون را رد کرده است. اما می‌گوید شهرک‌سازی‌ها «این مسائل را پشت سر گذاشتند».

این شرکت مستقر در سیاتل گفت: “دستگاه ها و خدمات ما برای محافظت از حریم خصوصی مشتریان و ارائه کنترل بر تجربه مشتریان ساخته شده اند.”

علاوه بر جریمه در پرونده الکسا، دستور پیشنهادی آمازون را از استفاده از موقعیت جغرافیایی حذف شده و اطلاعات صوتی برای ایجاد یا بهبود هر محصول داده منع می کند. این دستور همچنین آمازون را ملزم می کند تا یک برنامه حفظ حریم خصوصی برای استفاده از اطلاعات موقعیت جغرافیایی ایجاد کند.

دستورات پیشنهادی باید توسط قضات فدرال تایید شود.

کمیسیونرهای FTC به اتفاق آرا به طرح اتهامات علیه آمازون در هر دو مورد رای داده بودند.