تحقیقات نشان می دهد که دیدگاه مشهور الکساندر همیلتون به عنوان اصلی ترین عامل لغو برده داری در ایالات متحده کوتاه است

یک مقاله تحقیقاتی جدید با استناد به شواهدی مبنی بر اینکه او یک تاجر برده و خودش مالک بود ، به تصویر مشهور الکساندر همیلتون به عنوان پدر بنیانگذار لغو حقوق بشر در آمریکا نگاهی کوتاه انداخت.

جسی سرفیلیپی ، مترجم در یک مکان تاریخی ایالت نیویورک ، ماه گذشته در مقاله ای نوشت: “الكساندر همیلتون نه تنها مردم را به بردگی كشاند ، بلكه مشاركت وی در نهاد برده داری برای هویت او ضروری بود ، هم از نظر شخصی و هم از نظر شغلی.”

همیلتون تقریباً به طور كلی به عنوان یك لغو كننده در آثار مدرن مشهور ، از زندگی نامه رون چرنوو در سال 2004 ، به تصویر كشیده شده است. همیلتون، به نمایش برنده جایزه تونی لین-مانوئل میراندا ، همیلتون: یک موزیکال آمریکایی.

اما پس از مراجعه به دفتر و مکاتبات همیلتون و همسرش ، الیزا شوایلر همیلتون ، سرفیلیپی ، که در سایت تاریخی ایالت عمارت شوئیلر در آلبانی ، نیویورک کار می کند ، نتیجه گرفت که این تصویر کوتاه است.

سرفیلیپی در مقاله ای تحت عنوان عنوان چیزی بی شر و غیراخلاقی: “تاریخ پنهان الكساندر همیلتون به عنوان یك برده برنده” می نویسد: “حیاتی است كه اسطوره همیلتون به عنوان” پدر بنیانگذار الغای “به پایان برسد. تحقیقات وی در وب سایت سیستم پارک ایالتی نیویورک منتشر شده است.

این مقاله به نگرانی ابراز شده توسط بسیاری از دانشگاهیان مبنی بر اینکه همیلتون ساختگی این نمایش موزیکال ، که در نبرد رپ با توماس جفرسون به برده داری حمله می کند ، اضافه می کند: ساختگی است.

آنت گوردون رید ، استاد حقوق و مورخ حقوق دانشگاه هاروارد ، که در گذشته از نمایش برادوی انتقاد کرده بود ، در توییتر نوشت: “مقاله جذاب”. “یادآور ماهیت فراگیر برده داری در دوره استعمار و جمهوری اولیه آمریکا است. الكساندر همیلتون به عنوان یك بردگان بحث را گسترش می دهد.”

چرنو این مقاله را “کار شگفت انگیز تحقیقاتی” خواند که حس ما از درگیری همیلتون در بردگی را به طرق مختلف گسترش می دهد. ” اما وی ادعای وی مبنی بر اینکه برده داری “برای هویت او ضروری است” را زیر سال برد و گفت که سرفیلیپی اطلاعاتی را که با نتیجه گیری های وی مغایرت دارد حذف کرد.

به عنوان مثال ، چرنوو به كار همیلتون با انجمن Manumission برای لغو برده داری در نیویورك و دفاع از سیاه پوستان آزاد اشاره كرد ، زمانی كه اربابان برده از خارج از ایالت سعی در ربودن آنها از خیابان های نیویورك داشتند.

چرنو از طریق ایمیل گفت: “اگر او سعی می کرد این یافته های مهم جدید را با بیان کامل و منصفانه فعالیت های ضد برده داری همیلتون سازگار کند ، ما دیدگاه گسترده و پیچیده ای از مرد پیدا می کردیم و مقاله وی بسیار قانع کننده تر بود.” .

میراندا از طریق روزنامه نگار خود اظهار نظر نکرد. در مصاحبه های گذشته ، وی گفته است كه از بحث هم نقش همیلتون در برده داری و هم انتقاد از نحوه نمایش این قسمت از زندگیش استقبال می كند.

در این 12 ژوئن 2016 ، پرونده پرونده ، لین-مانوئل میراندا و بازیگران همیلتون در جوایز تونی در نیویورک بازی می کنند. (Evan Agostini / Invision / AP)

“حقیقت در کتابها و نامه های نقدی همیلتون فاش شد”

وقتی همیلتون در سال 1780 با خانواده قدرتمند شوئیلر ازدواج کرد ، برده داری در بین نخبگان ایالت نیویورک رایج بود. بیش از 40 نفر در این سالها در عمارت آلبانی و یک ملک دیگر در خانواده Schuyler به بردگی گرفته شدند. این مکان تاریخی تحقیقات گسترده ای را درباره به اصطلاح خادمان خانواده انجام داده و آن را در تورهای خود گنجانده است.

شهردار آلبانی ، کتی شیهان ، در اوایل سال جاری حکم برکناری مجسمه سرلشکر فیلیپ شوئیلر را صادر کرد ، زیرا “طبق گفته دفتر شهردار” وی “بزرگترین مالک افراد برده در آلبانی در زمان خود بود”.

سرفیلیپی ادعای غالباً تکراری مبنی بر قرار گرفتن همیلتون در برابر بی رحمی های برده داری را در دوران کودکی خود در St. Croix ، باعث ایجاد نفرت از برده داری می کند. وی گفت: “هیچ منبع اصلی برای تأیید یافت نشده است”.

زندگینامه نویسان متذکر شده اند که همیلتون به مشتریان قانونی و اعضای خانواده در خرید و فروش برده ها کمک می کند ، اما آنها در مورد اینکه آیا خود افراد را به بردگی می کشد کمتر روشن بوده اند. سرفیلیپی گفت که یادداشت ها در کتاب های نقدی خود و نامه های خانوادگی به وضوح نشان می دهد که او این کار را کرده است.

به عنوان مثال ، در کتابهای نقدی همیلتون پرداخت 250 دلار آمریکا به فیلیپ شوایلر در سال 1796 برای “2 خدمتکار سیاه پوست که او برای من خریداری کرده است” ثبت شده است. در ورودی دیگر دریافت 100 دلار آمریکا برای وام دادن “پسر سیاهپوست” به شخص دیگر ثبت شده است. و سرفیلیپی موجودی تهیه شده از اموال همیلتون را برای تسویه حساب امور خود پس از مرگ وی در دوئل با آرون بور در سال 1804 ، شامل “خدمتگزارانی” به ارزش 400 پوند اعلام کرد.

جوآن فریمن ، استاد تاریخ ییل و سردبیر نسخه های کتاب های همیلتون از کتابخانه آمریکا ، از طریق ایمیل گفت که: “این شایسته است که ما در حال بررسی وضعیت همیلتون به عنوان یک برده در زمانی هستیم که برای آمریکایی های سفید پوست بسیار حیاتی است. حساب کردن – به طور جدی حساب کردن – با میراث ساختاری برده داری در آمریکا. “

سرفیلیپی گفت که علاقه او به تحقیق فراتر از افسانه زدایی در مورد همیلتون است.

وی می نویسد: “برای احترام به مردمی که او به بردگی گرفته است ، باید به واقعیتی که در کتابها و نامه های نقدی همیلتون نشان داده شده اعتراف شود.” “از طریق درک و پذیرش جایگاه همیلتون به عنوان بردگی ، سرانجام داستانهای افرادی که او به بردگی گرفت می توانند جایگاه شایسته خود را در تاریخ به دست آورند.”