ترس از انتقال ویروس کرونا به صورت جهش یافته از مایک ها به انسان ، دانمارک را وادار به جستجوی پوستی می کند

نخست وزیر دانمارک روز چهارشنبه گفت که دولت می خواهد همه راسوها در مزارع دانمارک را از بین ببرد تا خطر انتقال مجدد حیوانات به شکل ویروس کرونا برای انسان به حداقل برسد.

مته فردریکسن گفت گزارشی از یک آژانس دولتی که نقشه ویروس کرونا در دانمارک را نشان می دهد جهش در ویروس مشاهده شده در 12 نفر در بخش شمالی این کشور است که توسط ماین ها آلوده شده اند. وزیر بهداشت مگنوس هونیکا گفت که نیمی از 783 مورد COVID-19 انسان در شمال دانمارک “مربوط به” راسو است.

فردریکسن گفت: “این بسیار بسیار جدی است.” “بنابراین ، ویروس جهش یافته در راسوها می تواند عواقب ویرانگری در سراسر جهان داشته باشد.”

دانمارک یکی از عمده ترین صادرکنندگان خز راسو در جهان است که سالانه حدود 17 میلیون پوست پوست تولید می کند. کوپنهاگن فور ، تعاونی 1500 پرورش دهنده دانمارکی ، 40 درصد از تولید جهانی راسو را تشکیل می دهد. بیشتر صادرات آن به چین و هنگ کنگ انجام می شود.

طبق برآوردهای دولت ، از بین بردن 15 میلیون راسو در کشور ممکن است تا 5 میلیارد کرون (1 میلیارد دلار Cdn) هزینه داشته باشد. توركیلد فوگد ، رئیس پلیس ملی گفت: “این باید در اسرع وقت اتفاق بیفتد.”

موگنس جنسن ، وزیر غذا دانمارک ، گفت که 207 مزرعه اکنون آلوده شده اند ، در حالی که 41 مورد در ماه گذشته بود ، و این بیماری به تمام شبه جزیره غربی جوتلند گسترش یافته است.

ماه گذشته ، دانمارک شروع به کشتن میلیون ها راسو در شمال این کشور کرد. دولت قول داده است خسارت کشاورزان را جبران کند.

این کشور 50530 مورد عفونت COVID-19 تأیید شده و 729 مورد مرگ را ثبت کرده است.

WHO خواستار تحقیق علمی است

این یافته ها ، که با سازمان بهداشت جهانی و مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری به اشتراک گذاشته شده است ، براساس آزمایشات آزمایشگاهی توسط موسسه دولتی سرم ، مرجع دانمارکی که با بیماری های عفونی سروکار دارد ، بود.

مایک ریان ، رئیس برنامه موارد اضطراری سازمان بهداشت جهانی ، روز جمعه خواستار تحقیقات علمی کامل درباره “مسئله پیچیده و پیچیده” انسانها – خارج از چین – آلوده کردن راسوها شد که به نوبه خود ویروس را به انسان منتقل می کند.

در مجموع 207 مزرعه از 1313 مزرعه پرورش پوست در دانمارک به COVID-19 آلوده شده اند که باعث اعلام این خبر شده است. در نتیجه میلیون ها راسو از بین می روند.

گروه رفاه حیوانات Humane Society International نخست وزیر را به دلیل “چنین اقدامی اساسی و مبتنی بر علم برای محافظت از شهروندان دانمارکی” تحسین کرد و گفت که امیدوار است از دست دادن این همه راسو به ویروس کرونا باعث شود مزارع خز از تجارت خارج شوند.

“گرچه مرگ میلیون ها راسو – خواه به علت COVID-19 یا برای كرك كشته شده باشد – فاجعه ای برای رفاه حیوانات است ، اما دامداران این فرصت را پیدا می كنند كه از این صنعت بیرحمانه و در حال مرگ دور شوند و انسانی و پایدارتر انتخاب كنند. در عوض امرار معاش “، سخنگوی Humane Society International-Europe ، جوآنا سوآب گفت.

همچنین در هلند و اسپانیا پس از کشف عفونت ها ، سمور گوساله از بین رفته است.