توافق Oakland A برای سایت بالقوه استادیوم در لاس وگاس استریپ

Oakland Athletics با Bally’s و Gaming & Leisure Properties برای ساخت یک استادیوم احتمالی در سایت هتل Tropicana در امتداد نوار لاس وگاس به توافق رسیده است.

شرکت Bally’s Corp روز دوشنبه اعلام کرد که یک استادیوم 30000 نفری در زمین 35 هکتاری دارد. انتظار می‌رود این پروژه حدود 1.5 میلیارد دلار هزینه داشته باشد، و A’ها حدود 400 میلیون دلار برای حمایت عمومی از مجلس قانونگذاری نوادا می‌خواهند، که می‌تواند در این هفته در مورد یک پیشنهاد رأی‌گیری کند.

A’s قبلاً توافق نامه ای برای ساخت یک استادیوم در خیابان Tropicana اما در طرف دیگر بین ایالتی 15 که در امتداد استریپ قرار دارد امضا کرده بودند. انتظار می رفت که آنها از قوه مقننه 500 میلیون دلار بودجه عمومی برای سایت 49 هکتاری بخواهند که بسیار بیشتر از یک استادیوم باشد.

قرارداد جدید یک پیشنهاد کوچک‌تر است، اما مکان برای طرفدارانی که در هتل‌های انتهای جنوبی استریپ اقامت می‌کنند در فاصله‌ای نزدیک‌تر است. دیو کاوال، رئیس A در بیانیه ای گفت: “ما در مورد پتانسیل آوردن لیگ برتر بیسبال به این مکان نمادین هیجان زده هستیم.” ما خوشحالیم که در کنار Bally’s و GLPI کار می کنیم و مشتاقانه منتظر نهایی کردن برنامه هایی برای آوردن دو و میدانی به جنوب نوادا هستیم.

کاوال گفته است که امیدوار است سال آینده در یک زمین توپ جدید به میدان برود و سالن را به موقع برای فصل 2027 باز کند. Aها تا سال 2024 در Oakland Coliseum اجاره دارند و می‌توانند فصل‌های 2025 و 26 را در لاس‌وگاس بالپارک بازی کنند، جایی که Aviators وابسته به تریپل A است.

تروپیکانا در سال 1957 افتتاح شد و در دوران اوج خود، لیست‌هایی مانند سامی دیویس جونیور را به خود جذب کرد. اکنون تروپ تحت الشعاع مکان‌های بزرگ مجاور مانند MGM Grand، نیویورک-نیویورک و خلیج ماندالی قرار گرفته است و به زودی احتمالاً به سرنوشت خواهد رسید. از بسیاری دیگر از هتل های تاریخی لاس وگاس که دیگر وجود ندارند.

تصویری از فضای داخلی یک استادیوم بیسبال در اوکلند، کالیفرنیا.
Aها سال ها به دنبال خانه ای جدید بودند تا جایگزین کلیزئوم قدیمی و فرسوده اوکلند، در تصویر شوند. (لاکلان کانینگهام/گتی ایماژ/فایل)

“ما مفتخریم که برای همکاری با Oakland Athletics در این گام مهم برای کمک به آوردن لیگ برتر بیسبال به شهر بزرگ لاس وگاس انتخاب شده ایم و بخشی از فرصتی که یک بار در یک نسل برای ما وجود دارد. جورج پاپانیر، رئیس بالی، در بیانیه ای گفت: یک تیم حرفه ای بیسبال که در یک پیاده روی کوتاه از لاس وگاس استریپ قرار دارد.

تروپیکانا برای نسل‌ها نقطه عطفی در لاس وگاس بوده است، و این توسعه این مکان نمادین را برای نسل‌های آینده تقویت خواهد کرد.

A’s سال‌ها به دنبال خانه جدیدی برای جایگزینی اوکلند کلیزئوم قدیمی و فرسوده بود، جایی که تیم از زمان ورود از کانزاس سیتی برای فصل 1968 در آن بازی کرده است. این فصل به طور میانگین کمتر از 9500 هوادار در خانه دارد که تا حد زیادی کمترین میزان در بین 30 تیم است.

این تیم در حال مذاکره با شهر اوکلند برای ساخت یک استادیوم در اسکله بود اما ماه گذشته تمرکز خود را به طور کامل به لاس وگاس معطوف کرد. قرارداد حق مذاکره انحصاری A با بندر اوکلند برای سایت ترمینال هوارد جمعه گذشته منقضی شد و به بندر اجازه داد تا با سایر طرف های علاقه مند به استفاده از سایت مرکز شهر مذاکره کند.

در روز جمعه، A’s همچنین با اتحادیه آشپزی، یک اتحادیه قدرتمند سیاسی نوادا که نماینده بیش از 60000 کارگر عمدتا در منطقه لاس وگاس است، به توافق رسید، که تضمین می کند که کارگران A حق سازماندهی و مذاکره درباره قراردادهای اتحادیه را دارند.

“ما امیدواریم مسیری رو به جلو برای همه سهامداران وجود داشته باشد تا لاس وگاس A’s بتوانند به شوالیه های طلایی لاس وگاس و مهاجمان لاس وگاس بپیوندند تا این تحول را ادامه دهند زیرا لاس وگاس، پایتخت سرگرمی جهان، همچنین به پایتخت ورزشی تبدیل می شود. تد پاپاژورج، دبیر و خزانه‌دار اتحادیه آشپزی، در بیانیه‌ای گفت.