توییتر برچسب‌های «رسانه‌های با بودجه دولت» و چک‌های آبی را حذف می‌کند

توییتر روز پنجشنبه بدون هیچ توضیحی برچسب “رسانه های دولتی” را در پخش کننده های عمومی از جمله CBC حذف کرد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که کارگروه جهانی برای رسانه های عمومی در اوایل روز در توییتر خواست تا توضیحات خود را از پخش کنندگان عمومی در کانادا، استرالیا، نیوزیلند و کره جنوبی اصلاح کند.

گروهی به ریاست کاترین تایت، رئیس CBC گفته است که توییتر این برچسب را بدون هشدار به حساب‌های CBC/Radio-Canada، شرکت پخش استرالیا (معروف به ABC)، سیستم پخش کره (KBS) و رادیو نیوزلند (RNZ) اعمال کرده است. .

وی خاطرنشان کرد که خط مشی خود توییتر، رسانه‌هایی را که با بودجه دولت تامین می‌شود، تعریف می‌کند که ممکن است درجات مختلفی از دخالت دولت در محتوای سرمقاله داشته باشند.

تماشا / تشریح ایرادات صدا و سیما:

برچسب توییتر CBC ‘رسانه با بودجه دولت’ توضیح داد | در مورد آن

توییتر برچسب «رسانه با بودجه دولت» را روی حساب‌های مختلف توییتر برای پخش‌کننده‌های عمومی، از جمله حساب CBC@ گذاشته است. اندرو چانگ توضیح می دهد که این برچسب در واقع به چه معناست و چرا برخی از سازمان های خبری به طور کلی از توییتر دور می شوند.

کارگروه گفت که در اینجا که استقلال تحریریه توسط قانون محافظت می شود و در سیاست های سردبیری ذکر شده است، چنین نیست.

گفته می‌شود دقیق‌ترین برچسب «رسانه‌های با بودجه عمومی» است.

توییتر در ابتدا چندین حساب با شرکت پخش بریتانیا را “رسانه های با بودجه دولت” برچسب گذاری کرد، اما پس از مخالفت بی بی سی، آن را به “رسانه های با بودجه عمومی” تغییر داد.

بی‌بی‌سی همچنین یکی از اعضای گروه ویژه جهانی و همچنین تلویزیون فرانسه، ZDF آلمان و SVT سوئد است.

این کارگروه روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «برچسب زدن به آنها به این شکل، مخاطبان را درباره استقلال عملیاتی و سردبیری آنها از دولت گمراه می‌کند».

CBC مخالفت های مشابهی را مطرح کرد و برودی فنلون، سردبیر و مدیر اجرایی برنامه ها و استانداردهای CBC News، توضیح داد که چرا این سازمان رسانه ای فعالیت در حساب های توییتر خود را متوقف می کند.

فنلون می‌نویسد: «ما نمی‌توانیم با وجدان خوب به ارسال اخبار و اطلاعات مبتنی بر واقعیت در توییتر ادامه دهیم یا در آن شرکت کنیم، در حالی که تصور نادرست از دخالت دولت در کار ما وجود دارد.» ما به عنوان یک سازمان خبری متعهد به حقیقت، حقایق و صحت، نمی‌توانیم از برچسبی تبعیت کنیم که اطلاعات نادرست درباره اینکه ما چه کسی هستیم و چه کاری انجام می‌دهیم ترویج می‌کند.»

چاک تامپسون، سخنگوی CBC روز جمعه گفت که سازمان در حال بررسی این آخرین پیشرفت است و ما را ترک خواهد کرد. [Twitter] قبل از برداشتن گام‌های بعدی، حساب‌ها متوقف می‌شوند.”

توییتر همچنین برچسب «رسانه‌های وابسته به دولت» را در حساب‌های خبری شین‌هوا چین و RT روسیه حذف کرد.

چک ها ناپدید می شوند

ایلان ماسک، میلیاردر تسلا و اسپیس ایکس، پس از خرید توییتر به قیمت 44 میلیارد دلار در اکتبر گذشته، تغییرات زیادی را ایجاد کرد.

یکی از تغییرات حذف چک های آبی از حساب هایی بود که هزینه ماهانه برای نگه داشتن آنها پرداخت نمی کنند، و به نظر می رسد که توییتر شروع به اجرای آن وعده پنجشنبه کرده است.

توییتر حدود 300000 کاربر تایید شده تحت سیستم اصلی چک آبی داشت که حدود 14 سال پیش راه اندازی شد – بسیاری از آنها روزنامه نگار، ورزشکار و شخصیت های عمومی بودند. در کنار محافظت از افراد مشهور در برابر جعل هویت، یکی از دلایل اصلی این چک، ارائه ابزار اضافی برای مهار اطلاعات نادرست از حساب‌های جعل هویت افراد بود.

تماشا | قابل اعتماد بودن اطلاعات یک سوال باز در آینده:

فرآیند تأیید رسانه های اجتماعی پولی چه تأثیری بر شما خواهد داشت؟ | در مورد آن

تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در حال تغییر روشی که کاربران را تأیید می‌کنند، با حرکتی که آنها را مجبور به پرداخت برای نشان‌ها می‌کنند. درباره آن تهیه‌کننده، کایران اودشورن، با انیس حیدری، گزارشگر ارشد تجاری CBC، درباره اینکه چرا می‌تواند بر نحوه تعامل کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان به‌صورت آنلاین تأثیر بگذارد، صحبت می‌کند.

کاربران مطرحی که روز پنجشنبه چک های آبی خود را گم کردند عبارتند از بیانسه، پاپ فرانسیس، بی تی اس، اپرا وینفری و رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ.

یکی از اولین اقدامات ماسک پس از تصاحب توییتر، راه‌اندازی سرویسی بود که به افرادی که مایل به پرداخت 8 دلار در ماه بودند، چک آبی اعطا می‌کرد. اما به سرعت توسط حساب‌های فریبکار، از جمله آنهایی که جعل هویت نینتندو، شرکت داروسازی Eli Lilly و کسب‌وکارهای ماسک، تسلا و اسپیس ایکس بودند، غرق شد، بنابراین توییتر مجبور شد چند روز پس از راه‌اندازی، سرویس را به‌طور موقت تعلیق کند.

این سرویس راه اندازی مجدد 8 دلار در ماه برای کاربران وب و 11 دلار در ماه برای کاربران آیفون یا برنامه های اندرویدی آن هزینه دارد. هزینه های نگهداری علائم از قیمت اولیه 1000 دلار در ماه برای تأیید یک سازمان، به علاوه 50 دلار ماهانه برای هر حساب وابسته یا کارمند متغیر است. توییتر حساب‌های فردی را تأیید نمی‌کند، همانطور که در مورد چک آبی قبلی که در زمان مدیریت پلتفرم قبل از ماسک انجام شد، صدق نمی‌کند.

مشترکین باید تبلیغات کمتری ببینند، بتوانند ویدیوهای طولانی‌تری ارسال کنند و توییت‌هایشان برجسته‌تر شود.

کاربران مشهور، از لبرون جیمز ستاره بسکتبال گرفته تا استفن کینگ نویسنده و ویلیام شتنر از ستاره پیشتازان، از پیوستن خودداری کرده‌اند – اگرچه روز پنجشنبه، هر سه چک آبی داشتند که نشان می‌دهد حساب برای تأیید پرداخت شده است.

ماسک بعداً در توییتی نوشت که شخصاً به کینگ، شاتنر و جیمز پرداخت کرده است تا چک های خود را حفظ کنند.

انتظار نمی رود که جذب به درآمد منجر شود

این فقط افراد مشهور و روزنامه نگاران نبودند که چک های آبی خود را در روز پنجشنبه از دست دادند. بسیاری از سازمان‌های دولتی، غیرانتفاعی و حساب‌های خدمات عمومی در سراسر جهان دیگر تأیید نشده‌اند، و این نگرانی‌ها را در مورد اینکه توییتر جایگاه خود را به عنوان بستری برای دریافت اطلاعات دقیق و به‌روز از منابع معتبر، از جمله در مواقع اضطراری، از دست بدهد، ایجاد کرد.

در حالی که توییتر چک‌های طلایی را برای «سازمان‌های تأییدشده» و چک‌های خاکستری برای سازمان‌های دولتی و شرکت‌های وابسته به آن‌ها ارائه می‌کند، مشخص نیست این پلتفرم چگونه این موارد را انجام می‌دهد، و روز پنجشنبه در بسیاری از حساب‌های آژانس و خدمات عمومی که قبلاً تأیید شده بودند، دیده نشدند.

حساب توییتر رسمی دولت شهر نیویورک، که قبلاً چک آبی داشت، روز پنجشنبه توییت کرد: “این یک حساب توییتر معتبر است که نماینده دولت شهر نیویورک است، این تنها حساب برای @NYCGov است که توسط دولت شهر نیویورک اداره می شود.” در تلاش برای رفع سردرگمی

یک حساب جعلی تازه ایجاد شده با 36 دنبال کننده، آن هم بدون چک آبی، مخالفت کرد: “نه، شما نیستید. این حساب کاربری تنها حساب توییتر معتبری است که توسط دولت شهر نیویورک اداره می شود.”

بر اساس تحلیل تراویس براون، توسعه‌دهنده نرم‌افزار ردیابی رسانه‌های اجتماعی مستقر در برلین، کمتر از پنج درصد از حساب‌های تایید شده قدیمی از روز پنجشنبه برای پیوستن به توییتر آبی پول پرداخت کرده‌اند.

پلتفرم اطلاعات دیجیتال Similarweb تجزیه و تحلیل کرد که چند نفر در رایانه های رومیزی خود در Twitter Blue ثبت نام کرده اند و تنها 116000 ثبت نام تایید شده را در ماه گذشته شناسایی کرده است که 8 دلار یا 11 دلار در ماه نشان دهنده جریان درآمد عمده ای نیست. با این حال، این تجزیه و تحلیل، حساب های خریداری شده از طریق برنامه های تلفن همراه را به حساب نمی آورد.