دیوید پروس ، بازیگر نقش دارت ویدر ، در 85 سالگی درگذشت

دیو پروس ، بازیگر وزنه بردار انگلیسی که تبدیل به بازیگر نقش اصلی دارت ویدر شد جنگ ستارگان سه گانه ، درگذشت. او 85 ساله بود.

توماس بوینگتون یکشنبه گفت ، پروس شنبه پس از یک بیماری کوتاه درگذشت.

پروس در سال 1935 در بریستول ، جنوب غربی انگلیس متولد شد و قبل از ورود به فیلمهایی با نقشهایی که بر اندازه فرماندهی او تأکید می کرد ، از جمله هیولای فرانکشتاین در یک جفت فیلم ترسناک ، در مسابقات وزنه برداری در 1950 مشترک 1950 نماینده انگلیس در وزنه برداری بود.

کارگردان جورج لوکاس Prowse را در قسمت کوچکی در ساعت نارنجی و از این بازیگر 6 فوت 6 اینچی خواست که برای Vader شرور یا شوبیکا wookie در جنگ ستارگان.

پرووز بعدا به بی بی سی گفت که دارت ویدر را انتخاب کرده است زیرا “شما همیشه آدمهای بد را به یاد می آورید.”

خطوط دوبله شده توسط جیمز ارل جونز

از نظر جسمی ، Prowse برای این قسمت عالی بود. لهجه lilting انگلیسی West Country کمتر ایده آل در نظر گرفته شد ، و خطوط او توسط جیمز ارل جونز دوبله شد.

Prowse زره و کلاه ایمنی سیاه و سفید دارت ویدر را به دست آورد جنگ ستارگان (1977) ، امپراتوری به عقب برمی گردد (1980) و Return of the Jedi (1983)

وی ابراز تأسف کرد که به لطف ماسک وادر ، “می توانم با گمنامی کامل راه بروم.”

وی در سال 1980 به آسوشیتدپرس گفت: “همه بازیگران اشتیاق به شناخت دارند و من دوست دارم برخی از آنها مانند لوك اسكای واكر و هان سولو داشته باشم.” فورچون تمایل دارد به دنبال شهرت برود.

مربی دیگر بازیگران

Prowse همچنین به عنوان مربی برای بازیگران دیگر نیز کار می کرد و به کریستوفر ریو کمک می کرد تا برای فیلم مرد فولادی در فیلم موفق 1978 آماده شود سوپرمن.

Prowse همچنین برای فرزندان بریتانیایی به عنوان Green Cross Code Man ، ابرقهرمان در مجموعه ای از تبلیغات ایمنی جاده در دهه های 1970 و 80 شناخته می شد.

او به طور منظم در جنگ ستارگان حوادث طرفداران ، اما پس از به هم خوردن جفت ، توسط لوکاس در سال 2010 از کنوانسیون های رسمی منع شد.

مارک همیل ، بازیگر لوک اسکای واکر در جنگ ستارگان فیلم ها ، توییت کردند که Prowse “یک مرد مهربان بود و خیلی بیشتر از دارت ویدر”. هامیل گفت این بازیگر “هوادارانش را همانطور که دوستش داشتند دوست داشت. (هاش) RIP”

مرد مورچه ای کارگردان ادگار رایت نیز در توییتر خود از Prowse ادای احترام کرد.

وی نوشت: “از كودكی دیو پروس نمی توانست برای من مشهورتر باشد. قدم زدن در امتداد راهروها به عنوان شرور تجسم یافته در بخشی از دارت ویدر و جلوگیری از كاهش نسل كلی بچه ها در خیابان به عنوان مرد صلیب سبز” ، . “در آرامش ، بهترین بریستول استراحت کنید.”

از پروس همسرش نورما و سه فرزندشان زنده مانده است.