مجلس نمایندگان آمریکا توافق سقف بدهی را در حالی تصویب کرد که تهدیدی برای نکول وجود دارد

با دور شدن از بحران پیش‌فرض، مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت قاطع سقف بدهی و بسته کاهش بودجه را تصویب کرد و توافقی را که جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن و کوین مک‌کارتی رئیس‌جمهور برای تصویب سریع در چند روز، قبل از نزدیک شدن ضرب‌الاجل سریع، به سنا فرستادند. .

مصالحه ای که به سختی انجام شد، عده کمی را راضی کرد، اما قانونگذاران ارزیابی کردند که این سازش بهتر از جایگزین بود – یک تحول اقتصادی ویرانگر در صورتی که کنگره نتواند اقدام کند. تنش‌ها بالا گرفت زیرا جمهوری‌خواهان راست‌گرای تندرو این توافق را رد کردند، اما بایدن و مک کارتی ائتلافی دو حزبی تشکیل دادند تا اواخر روز چهارشنبه با رای قوی 314 بر 117 به تصویب برسند.

مک کارتی، یک جمهوریخواه کالیفرنیا، پس از آن گفت: «ما خیلی خوب عمل کردیم.

در میان نارضایتی عمیق جمهوری‌خواهان که می‌گفتند محدودیت‌های هزینه‌ها به اندازه کافی پیش نمی‌رود، مک کارتی گفت که این تنها یک «گام اول» است.

پیش‌فرض دوشنبه اتفاق می‌افتد

بایدن که در حال تماشای آمار از کلرادو اسپرینگز است، جایی که قرار است روز پنجشنبه در آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده سخنرانی آغاز کند، پس از رای گیری با مک کارتی و دیگر رهبران کنگره تماس گرفت. او در بیانیه ای نتیجه را «خبر خوب برای مردم آمریکا و اقتصاد آمریکا» خواند.

واشنگتن پس از یک بحث طولانی مدت عجله دارد تا کار روی بسته را به پایان برساند تا اطمینان حاصل شود که دولت می تواند به پرداخت صورتحساب های خود ادامه دهد و از تحولات مالی در داخل و خارج جلوگیری کند. دوشنبه آینده زمانی است که وزارت خزانه داری گفته است که ایالات متحده با کمبود پول مواجه خواهد شد و خطر نکول خطرناکی را در پی خواهد داشت.

بایدن مستقیماً با قانونگذاران تماس می گرفت تا از حمایت خود حمایت کنند. مک کارتی برای فروش جمهوریخواهان بدبین کار می کرد و حتی از چالش های رهبری خود جلوگیری می کرد.

مردی با موهای نقره ای با کت و شلوار و کراوات و عینک آفتابی جلوی مردم و میکروفون بیرون ایستاده است.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، هنگام خروج از کاخ سفید در 26 می در واشنگتن با خبرنگاران گفتگو می کند. (تراشه Somodevilla/Getty Images)

برای غلبه بر مخالفت‌ها، تلاش دو حزبی مشابهی از سوی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در سنا مورد نیاز است.

در مجموع، این لایحه 99 صفحه‌ای در کاهش کسری بودجه کشور، همانطور که جمهوری‌خواهان خواستار آن بودند، بدون عقب‌نشینی از معافیت‌های مالیاتی دوران ترامپ، آنطور که بایدن می‌خواست، تهاجماتی ایجاد کرد. برای تصویب آن، بایدن و مک کارتی روی حمایت مرکز سیاسی حساب می کردند که در واشنگتن تقسیم شده نادر است.

یک مصالحه، این بسته هزینه‌ها را برای دو سال آینده محدود می‌کند، سقف بدهی را تا ژانویه 2025 به حالت تعلیق در می‌آورد و برخی از سیاست‌ها را تغییر می‌دهد، از جمله تحمیل الزامات کاری جدید برای آمریکایی‌های مسن‌تر دریافت کننده کمک‌های غذایی و سبز کردن خط گاز طبیعی آپالاچی که بسیاری از دموکرات‌ها با آن مخالف هستند. بودجه برای دفاع و کهنه سربازان را تقویت می کند و برای عوامل خدمات درآمد داخلی پول تازه می دهد.

“تو معامله ای را انجام دادی که نباید قطع می شد”

افزایش سقف بدهی کشور، که اکنون 31 تریلیون دلار آمریکا است، تضمین می کند که خزانه داری می تواند برای پرداخت بدهی های متحمل شده ایالات متحده وام بگیرد.

نماینده ارشد مذاکره کننده حزب جمهوری خواه، نماینده گرت گریوز از لوئیزیانا، گفت که جمهوری خواهان پس از سال های گذشته هزینه های اضافی، ابتدا در طول بحران کووید-19 و بعداً با قانون کاهش تورم بایدن، با سرمایه گذاری تاریخی خود برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی، برای کاهش بودجه مبارزه می کردند. برای با درآمدهای دیگر.

اما چیپ روی، نماینده جمهوری خواه، یکی از اعضای گروه آزادی که به رهبری مخالفان کمک می کند، گفت: “حق من این است که شما معامله ای را انجام دادید که نباید قطع می شد.”

هفته‌ها مذاکره‌کنندگان تا دیروقت برای رسیدن به توافق با کاخ سفید تلاش کردند، و برای روزها مک‌کارتی برای جلب حمایت در میان شکاکان تلاش کرد. در یک نقطه، دستیاران شب قبل از رای گیری در ساختمان کنگره پیتزا سواری کردند و جمهوری خواهان را در جریان جزئیات قرار دادند، سوالاتی را مطرح کردند و آنها را تشویق کردند که صرفه جویی در بودجه لایحه را از دست ندهند.

سخنران با جمعیت سختی روبرو شده است. با تشویق سناتورهای محافظه‌کار و گروه‌های بیرونی، حزب راست‌گرای حزب آزادی مجلس نمایندگان این سازش را به‌عنوان کوتاه‌تر از کاهش هزینه‌های مورد نیاز مورد انتقاد قرار داد و آنها متعهد شدند که برای توقف تصویب تلاش کنند.

یک جناح محافظه کار بسیار بزرگتر، کمیته مطالعات جمهوری خواهان، از اتخاذ موضع خودداری کرد. حتی محافظه‌کاران میانه‌روی درجه یک نیز مطمئن نبودند، و مک‌کارتی به دنبال آرای اکثریت ناچیز جمهوری‌خواه خود بود.

ترامپ آتش خود را نگه می دارد

بدیهی است که محافظه کاران نسبت به تلاش احتمالی برای برکناری مک کارتی بر سر مصالحه هشدار دادند.

یکی از جمهوری‌خواهان با نفوذ، رئیس‌جمهور سابق، دونالد ترامپ، در مصاحبه‌ای با سیمون کانوی مجری رادیوی آیووا گفت: «همین است که هست».

حکیم جفریس، رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا، گفت که این به مک کارتی بستگی دارد که آرای جمهوری‌خواهان را در مجلس 435 عضوی که در آن 218 رأی برای تأیید لازم است، به دست آورد.

مردی با کت و شلوار و کراوات هنگام صحبت انگشت اشاره اش را بالا می برد.
حکیم جفریس، رهبر دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در کاپیتول هیل سخنرانی می کند. (جولیا نیکینسون/رویترز)

در حالی که شمارش در یک رای گیری رویه ای بعدازظهر دچار تزلزل شد، جفریس ساکت ایستاد و کارت رای گیری سبز خود را بلند کرد و به این علامت اشاره کرد که دموکرات ها برای اطمینان از تصویب شکاف را پر خواهند کرد.

جفریس، یکی از دموکرات‌های نیویورک، گفت: «یک بار دیگر، دموکرات‌های مجلس برای جلوگیری از یک پیش‌فرض خطرناک کمک می‌کنند».

“این در مورد این اکثریت افراطی جمهوری خواه MAGA چه می گوید؟” او در مورد حزب همسو با جنبش سیاسی ترامپ “آمریکا را دوباره بزرگ کنیم” گفت.

نارضایتی لیبرال

سپس، در رای گیری نهایی ساعاتی بعد، دموکرات ها مجدداً از تصویب آن اطمینان حاصل کردند و در مجموع 71 جمهوری خواه اکثریت خود را شکست دادند و علیه آن رای دادند.

دفتر بودجه غیرحزبی کنگره (CBO) گفت که محدودیت‌های مخارج در این بسته کسری بودجه را به میزان 1.5 تریلیون دلار در طول دهه کاهش می‌دهد، که هدف اصلی جمهوری‌خواهانی است که تلاش می‌کنند بار بدهی را محدود کنند.

با این حال، در تعجبی که حمایت جمهوری خواهان را پیچیده کرد، CBO گفت که تلاش آنها برای تحمیل الزامات کاری به آمریکایی های مسن که کوپن غذا دریافت می کنند، منجر به افزایش هزینه ها به میزان 2.1 میلیارد دلار در طول دوره زمانی خواهد شد. CBO گفت که این به این دلیل است که قرارداد نهایی جانبازان و افراد بی خانمان را معاف می کند و تعداد کوپن های غذایی را به میزان 78000 نفر در ماه افزایش می دهد.

با این حال، نارضایتی لیبرال ها شدید بود زیرا تقریباً چهار دوجین دموکرات نیز جدا شدند و شرایط کار جدید برای آمریکایی های مسن تر، آنهایی که 50 تا 54 سال داشتند، در برنامه کمک غذایی را محکوم کردند.

برخی از دموکرات‌ها همچنین از مذاکره کاخ سفید در مورد تغییرات توافقنامه در قانون مهم سیاست ملی محیط‌زیست و تصویب پروژه بحث‌برانگیز خط لوله دره کوهستانی گاز طبیعی خشمگین شدند. توسعه انرژی برای سناتور جو مانچین، DW.Va. مهم است، اما بسیاری دیگر با آن مخالف هستند و آن را در مبارزه با تغییرات آب و هوا مفید نمی دانند.

در وال استریت، قیمت سهام در روز چهارشنبه کاهش یافت.

مردی با موهای نقره ای در حالی که با دو میکروفون پشت تریبون صحبت می کند، اشاره می کند.
مک کارتی در یک کنفرانس خبری پس از تصویب لایحه سقف بدهی مجلس در روز چهارشنبه صحبت می کند. (خوزه لوئیس ماگانا/آسوشیتدپرس)

در سنا، چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات و میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان سنا، تلاش می کنند تا پایان هفته تصویب شود.

شومر هشدار داد “هیچ جایی برای خطا وجود ندارد.”

سناتورها که در طول بسیاری از مذاکرات تا حد زیادی در حاشیه مانده اند، بر اصلاحاتی برای تغییر شکل بسته اصرار دارند. اما ایجاد هر گونه تغییر در این مرحله بعید به نظر می‌رسید، زیرا زمان کمی تا پایان ضرب‌الاجل روز دوشنبه باقی مانده بود.