نیوزیلند تعهد دولت خنثی از کربن را تا سال 2025 اعلام کرده و وضعیت اضطراری را اعلام می کند

نیوزیلند وعده داد که بخش عمومی خود تا سال 2025 با اعلام وضعیت اضطراری آب و هوا از نظر کربن خنثی خواهد شد ، اقدامی نمادین که به گفته منتقدان با اقدامات بیشتر برای کاهش انتشار باید از آن حمایت شود.

نخست وزیر Jacinda Ardern گفت: اعلامیه اضطراری آب و هوا بر اساس یافته های پانل بین دولتی تغییرات آب و هوا است که برای جلوگیری از افزایش بیش از 1.5 درجه سانتیگراد در گرم شدن کره زمین ، میزان انتشار باید حدود 45 درصد از سطح 2010 تا سال 2023 کاهش یابد و تا سال صفر برسد. حدود سال 2050.

آردرن به نمایندگان پارلمان گفت: “این اعلامیه تصدیق نسل بعدی است. تصدیق باری که آنها متحمل خواهند شد اگر ما این حق را کسب نکنیم و اکنون اقدامی نکنیم.”

پس از یک ساعت بحث و گفتگو ، اکثریت نمایندگان مجلس به اعلامیه رأی مثبت دادند. حزب اصلی مخالف حزب ملی علیه آن رأی داد و گفت این چیزی نیست جز “علامت گذاری فضیلت”.

استوارت اسمیت سخنگوی مخالف تغییرات آب و هوایی گفت این اعلامیه توخالی است.

دیوید سیمور ، یکی دیگر از نمایندگان مخالف ، گفت: “عملکرد امروز از دولت پیروزی سیاست بر راه حل های عملی و شعارها بر مضمون بود.”

نیوزیلند به 32 کشور دیگر از جمله کانادا ، ژاپن ، فرانسه و انگلیس که شرایط اضطراری آب و هوایی را اعلام کرده اند ، می پیوندد.

آردرن که در اکتبر به قدرت بازگشت و بزرگترین پیروزی حزب کارگر چپ میانه حزب خود را در انتخابات طی نیم قرن گذشته به دست آورد ، تغییر اقلیم را “لحظه بدون هسته ای نسل ما” خوانده است.

وی در دوره اول ریاست جمهوری خود ، یک لایحه کربن صفر تصویب کرد که چارچوبی برای انتشار خالص صفر تا سال 2050 با معافیت برای کشاورزی تعیین می کند و اکتشافات جدید نفت و گاز دریایی را ممنوع کرد.

تقریباً نیمی از انتشار گازهای گلخانه ای در نیوزیلند از طریق کشاورزی ، عمدتا متان حاصل می شود.

Greenpeace می گوید باید با کشاورزی مقابله شود

دولت روز چهارشنبه قول داد که بخش عمومی تا سال 2025 به خنثی سازی کربن دست یابد. آژانس های دولتی مجبورند میزان انتشار گازهای گلخانه ای را اندازه گیری کرده و گزارش دهند و جبران کنندهای که نمی توانند تا سال 2025 کاهش دهند.

این برنامه با بودجه 200 میلیون دلاری (182 میلیون دلار سی دی ان) برای تأمین هزینه جایگزینی دیگهای بخار زغال سنگ و کمک به خرید خودروهای برقی یا هیبریدی پشتیبانی خواهد شد.

تماشا کنید | گزارش سازمان ملل شکاف بین وعده های آب و هوایی کشورها و برنامه های انرژی را برجسته می کند:

گزارشی از سازمان ملل متحد نشان داده است که کشورهای جهان از اهداف خود برای مقابله با تغییرات آب و هوایی تحت توافق نامه پاریس بسیار دور هستند. تولید جهانی سوخت فسیلی در واقع حدود 2 درصد در حال افزایش است. 2:35

گرینپیس از این اعلامیه استقبال کرد ، اما دولت را به چالش کشید تا سیاست و عمل را دنبال کند.

کیت سیمکوک ، فعال در امور کشاورزی و آب و هوا در گرینپیس گفت: “برای اینکه اعلامیه اضطراری جاسیندا آردرن بیش از کلمات باشد ، این به معنای مقابله با بزرگترین منبع آلودگی آب و هوا در نیوزیلند است:”