TikTok از مونتانا برای لغو اولین ممنوعیت برنامه اشتراک‌گذاری ویدیو در سراسر ایالت شکایت کرد

شرکت رسانه‌های اجتماعی TikTok روز دوشنبه شکایتی را به منظور لغو ممنوعیت اولین برنامه اشتراک‌گذاری ویدیو در مونتانا تنظیم کرد و استدلال کرد که این قانون نقض غیرقانونی حقوق آزادی بیان است و بر اساس «گمان‌زنی بی‌اساس» است که دولت چین می‌تواند دسترسی به داده های کاربران

شکایت TikTok به دنبال شکایتی است که هفته گذشته توسط پنج سازنده محتوا ارائه شد که همان استدلال‌ها را مطرح کردند، از جمله اینکه ایالت مونتانا اختیاری برای اقدام در مورد مسائل امنیت ملی ندارد. هر دو شکایت در دادگاه فدرال در میسولا ثبت شد.

فرماندار جمهوریخواه گرگ جیانفورته این لایحه را روز چهارشنبه امضا کرد و دعوای سازندگان محتوا ساعاتی بعد ثبت شد. این قانون قرار است از اول ژانویه 2024 اجرایی شود.

TikTok در شکایت خود بیان می‌کند که داده‌های کاربران ایالات متحده را با دولت چین به اشتراک نمی‌گذارد و نخواهد داد و اقداماتی را برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران خود از جمله ذخیره تمام داده‌های کاربران ایالات متحده در ایالات متحده انجام داده است.

مرد طاس با استفاده از خودکار سندی را امضا می کند.
فرماندار جمهوری خواه مونتانا، گرگ جیانفورته، قانون ممنوعیت TikTok در ایالت را در روز چهارشنبه، 17 می، در هلنا، مونت امضا کرد. این قانون مونتانا را به اولین ایالت در ایالات متحده تبدیل کرد که این برنامه را به طور کامل ممنوع کرد. (گرت ترنر/ دفتر فرمانداری مونتانا/ آسوشیتدپرس)

دفتر AG آماده دفاع از قانون جدید است

برخی از قانونگذاران، اف‌بی‌آی و مقامات آژانس‌های دیگر نگران هستند که اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدئو که متعلق به شرکت فناوری چینی ByteDance است، می‌تواند به دولت چین اجازه دهد تا به اطلاعات شهروندان آمریکایی دسترسی داشته باشد یا اطلاعات نادرست طرفدار پکن را تحت تاثیر قرار دهد. عمومی.

قانون چین شرکت‌های چینی را مجبور می‌کند تا داده‌های خود را برای هر هدفی که امنیت ملی را در بر می‌گیرد با دولت به اشتراک بگذارند. TikTok می گوید که این هرگز اتفاق نیفتاده است.

گوش کن | نحوه محافظت از داده های خود هنگام استفاده از TikTok:

تا سرعت6:40در مورد TikTok و امنیت داده ها باید نگران چه چیزی باشیم؟

گوتام سریواستاوا، استاد دانشگاه براندون، به Laurie Hoogstraten از CBC پیوست تا نحوه محافظت از داده های خود را هنگام استفاده از TikTok و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی توضیح دهد.

آستین نادسن، دادستان کل مونتانا، آستین نادسن، دادستان کل مونتانا، که دفتر او پیش نویس این لایحه را تهیه کرده است، در ماه مارس به یک کمیته قانونگذاری گفت: “TikTok از آمریکایی ها جاسوسی می کند. دوره.” دفتر نادسن گفته است که آنها انتظار شکایت داشتند و آماده دفاع از قانون جدید بودند.

دولت فدرال و حدود نیمی از ایالت های ایالات متحده، از جمله مونتانا، TikTok را از دستگاه های دولتی ممنوع کرده اند.

قانون جدید مونتانا، دانلود TikTok را در این ایالت ممنوع می کند. هر «نهاد» – یک فروشگاه برنامه یا TikTok – روزانه 10000 دلار جریمه می کند برای هر بار که به کسی «توانایی» دسترسی به پلت فرم رسانه های اجتماعی یا دانلود برنامه ارائه شود. این مجازات برای کاربران اعمال نمی شود.